Trochę o mnie

   Tak sobie pomyślałem, że w sumie prowadzenie bloga może być całkiem przyjemne i pozwoli Wam trochę lepiej poznać mnie i czym się właściwie w życiu zajmuje. A skoro już tu jesteś to zapraszam do lektury! 😉

Who am I?

    Marcin, lat 22. Obecnie operator filmowy, autor zdjęć, asystent operatora i oświetleniowiec. Entuzjasta astronomii i podróży, miłośnik dobrej kuchni i whisky. Jestem z tych co w jednym miejscu nie usiedzą, a ucieczka rowerem poza miasto wprawia w błogi stan i pozwala się rozwijać.

Początki przygód w świecie filmu 

    Nie od zawsze wiązałem swoje życie z filmami. Mimo, że w moim domu z racji rodzinnej firmy świadczącej usługi filmowe i fotografii ślubnej, sprzęt fotograficzny był wszechobecny na początku była fascynacja gwiazdami, kosmosem, która do dziś mi została. Prawdziwa przygoda z kamerą zaczęła się w 2012 roku, kiedy mój tato zaproponował mi pracę w formie asystenta. Już wtedy wiedziałem jak obsługiwać sprzęt i znałem podstawy warsztatu. W tym samym roku trafiła mi się możliwość praktycznej nauki podstaw montażu (na sędziwym już Vegas Studio). Te dwa zdarzenia, które przypadkowo zbiegły się w czasie zadziałały jak katalizator. Od tego momentu kształcenie się pod kątem filmów stawało się coraz większym priorytetem, spychając inne liczne zainteresowania na drugi plan.

Pierwsze sukcesy

   Świat dzieli się na tych co z okazji korzystają i tych którzy je tworzą. Ja musiałem należeć do tej drugiej grupy, bo w klasie licealnej (2013-16) udało mi się zrealizować własną etiudę (tak kiepską jak teraz na nią patrzę, że aż mi wstyd), zrobić ogromny krok naprzód w filmach ślubnych, zrealizować własny, mały klip do utworu The XX, wygrać lokalny konkurs na historię miasta i pokonać wiele innych przeciwności. Nie udałoby mi się to gdyby nie osoby, które we mnie wierzyły i mnie wspierały.  Od 2015 wiedziałem już z czym zwiążę swoje całe życie.

CDN